Офіційна позиція Асоціації

Як вам, можливо, відомо – одне з підприємств, що є членом нашої ГС “Асоціація зовнішньої реклами Києва”, оскаржує рішення Київської міської ради № 223/2445 від 20.04.2017 року “Про затвердження Правил розміщення рекламних засобів у місті Києві”.

Ця публікація стосується реформи у сфері ринку зовнішньої реклами і яка є, на нашу думку, прикладом того, як права та законні інтереси всіх учасників можуть і повинні бути захищені цивілізованими законними методами.

Розгляд справи тривав більше двох років, навколо цієї ситуації відбувались всілякі перипетії. Ось тепер, все ж таки, отримано позитивне рішення при апеляції.

Ця новина висвітлюється у ЗМІ зі згадуванням ГС “Асоціація зовнішньої реклами Києва”, але без надання можливості висловити точку зору всіх учасників цього процесу.

Саме тому, сьогодні ми публікуємо посилання на текст рішення суду та заявляємо, що першопричиною оскарження рішення Київської міської ради стали саме численні порушення законодавства при підготовці проекту та в ході розгляду питання Київською міською радою. Як наслідок – напередодні виборів відбувся перерозподіл столичного рекламного ринку на користь великих гравців.

І коли наші опоненти заявляють, що ми проти наведення ладу з розміщенням реклами у Києві і, ніби-то, що ГС АЗРК проти зменшення кількості конструкцій та їх осучаснення – це очевидна неправда та маніпуляція, яка не має нічого спільного з дійсністю.

Якраз навпаки – наша ГС “Асоціація зовнішньої реклами Києва” вважає ту жахливу ситуацію, що склалася у Києві напередодні ухваленого рішення Київської міської ради, наслідком недолугого управління цією сферою впродовж останніх років.

Також ми переконані, що найкращим виходом з такої ситуації було б суворе дотримання вимог законів – як бізнесом так і міською владою та застосування ринкових, а не лише адміністративних, механізмів для її врегулювання.

За нашим щирим переконанням, нові регуляції повинні максимально сприяти розвитку здорової конкуренції і давати рівні можливості всім учасникам ринку та не допускати монополізації ринку, як це, на жаль, відбувається зараз.

Реформа має рухатись вперед і повинна здійснюватись за законами України, а не виписаними під когось “правилами” і, однозначно, реалізовуватись не за рахунок мешканців Києва!

Запрошуємо всі зацікавлені сторони та учасників ринку до діалогу.