Картельна змова, чи реформа на ринку зовнішньої реклами Києва?

ГС “Асоціація зовнішньої реклами Києва” стало відомо про звернення Народного Депутата України Віталія Купрія до Голови Київської міської адміністрації Кличка В.В. (копію додаємо).

У листі Народний Депутат України Віталій Купрій піднімає питання порушень, які вже фактично мають місце і стосуються розробки Схем розміщення рекламних засобів, про що Антимонопольний комітет України також висловив свою чітку позицію – дивіться лист АМКУ з цього приводу.

Всупереч “Правил розміщення рекламних засобів у місті Києві”, прийнятих свого часу рішенням Київської міської ради, Схеми не були погоджені з усіма зацікавленими установами, зокрема, з Національною поліцією. Розробку Схем повинно було здійснювати Управління з питань реклами, проте ця важлива частина роботи була абсолютно незаконно, на наш погляд, передана лише деяким “визначеним” великим операторам зовнішньої реклами. Дивіться фото Схем – там чітко видно, хто їх розробляв та подав для затвердження.

Деякі “обрані” оператори створили Схему самі для себе, та ще й за повної підтримки державного органу “Управління з питань реклами”, який покликаний регулювати та контролювати цю сферу. На прикладі лише двох вулиць нашого міста, можна побачити, що “Схеми розміщення рекламних площин” були розроблені та подані лише деякими операторами ринку. Це є кричущим порушення прав інших учасників ринку, яке демонструє очевидну змову учасників оборудок та вже свідчить про наявний факт монополізації ринку.

Результат “реформи” – на фото, що додаються. Рекламні засоби встановлені на зупинках громадського транспорту, на пішохідних переходах, на перехрестях, виїздах з дворів та вочевидь закривають дорожні знаки або ж заважають нормальній видимості для учасників дорожнього руху.

Як Ви можете бачити на фото – без жодних погоджень та дозволів, з очевидними порушеннями не зважаючи на рішення про демонтаж конструкцій, незаконна реклама продовжує стояти, ніяких дій щодо наведення порядку не здійснюється. До речі, саме виконання наказу №140, від 30.01.2019 р. про демонтаж незаконно встановлених конструкцій, з нетерпінням очікуємо вже більше місяця і, на жаль, мусимо засвідчити повне його не виконання з боку в.о. керівника КП “Київреклама” Дзядзевич О. А.